dewalt_dfm1110010
DEWALT DFM1110010 PTB-PRO push-through anchor zinc-plated M6x40
This article is not available
Successor to this product
Product description
  • PTB-PRO M6x40 Piercing anchor - Zinc-plated
Key features according to our expert
  • Drilling diameter: 6 mm
  • Overall length: 40 mm
  • Surface treatment (bolt): Zinc plated
  • Thread dimension: M6
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352109978
  • Supplier number: DEWALT DFM1110010
Drilling diameter
6 mm
Overall length
40 mm
Thread dimension
M6
Uncertainty k 1 (vibration)
M6 mm
Zinc Plated
Thickness
Concrete
Head type
10,0 mm
Length
2,0 mm